Strony

niedziela, 24 lutego 2019

Odeszła od nas Maria Legutko ...


W dniu 24 lutego 2019 r. zmarła nasza koleżanka Marysia Legutko. Marysia od lat związana była z Oddziałem Krakowskim SNM, w obecnej kadencji była Przewodniczącą tego oddziału. Jako doświadczony dydaktyk matematyki, zawsze z zaangażowaniem i z głosem rozsądku włączała się w dyskusje na temat poprawy kształcenia matematycznego oraz rozwiązywanie problemów polskiej oświaty. Jako Przewodnicząca Oddziału współpracowała z Zarządem Głównym SNM wspierając nas swoim potencjałem merytorycznym i często potrzebnym w burzliwych dyskusjach opanowaniem i spokojem. Marysiu, dziękujemy za Twój czas poświęcony nam osobiście, naszemu Stowarzyszeniu, edukacji matematycznej i ogólnie - oświacie. Będzie nam Ciebie brakowało.

Mężowi, całej rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy współczucia i łączymy się w bólu,
Prezydium i Zarząd Główny wraz z całą społecznością SNM.

sobota, 23 lutego 2019

XIV Konferencję Radomskiego Oddziału SNM


Radomski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki i Radomski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zapraszają na XIV Konferencję Radomskiego Oddziału SNM pod hasłem

Matematyka 2019

TERMIN: 9 marca 2019 r. (sobota), godz. 9:00 – 16:00;
MIEJSCE: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Radomiu, ul. Sienkiewicza 30;

Rejestracja i szczegóły na stronie RODoN ->

czwartek, 21 lutego 2019

Konkurs „MINI M@tando”

W imieniu organizatorów Zapraszamy do udziału w I edycji Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Mini Mat@ndo” organizowanego przez Śląską Sieć Metropolitalną Sp. z o.o., we współpracy z Miastem Gliwice oraz Zespołem Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych – klasy 7-8 oraz 3 klas gimnazjum w województwie śląskim i ma charakter drużynowy – do konkursu należy zgłaszać trzyosobowe drużyny. Zgłoszenia w konkursie przyjmowane są drogą mailową do 1 marca 2019 do godz. 15:00. na dres: matando@ssm.silesia.pl Formularze zgłoszeniowe, wraz z formularzami zgody oraz regulamin konkursu i przykładowe zadania dostępne są na stronie konkursu ->
Eliminacje konkursowe odbędą się w terminie 6 – 8 marca br. i przeprowadzone zostaną metodą zdalną, poprzez platformę e-learningową, na której udostępnione zostaną interaktywne zadania matematyczne. Finał konkursu odbędzie się 22 marca 2019 r. w siedzibie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach.

Udział w konkursie jest bezpłatny, zaś dla zwycięskich drużyn przewidziane zostały nagrody.

poniedziałek, 11 lutego 2019

Koleżance, Pani Danucie Tarnawa
wyrazy współczucia z powodu śmierci matki
składają
współpracownicy, koleżanki i koledzy z SNM.

sobota, 9 lutego 2019

XXVIII Krajowa Konferencja SNM w Opolu


W dniu 8 lutego 2019 r. rozpoczęła się XXVIII Krajowa Konferencja Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, jest ponad 650 uczestników. Tym razem gościmy w Opolu.


Zapraszamy do lektury pierwszego numeru biuletynu konferencyjnego ->.

środa, 6 lutego 2019

Jak skutecznie przygotować uczniów do konkursów matematycznych

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Michał Zwierzyński
Temat: Jak skutecznie przygotować uczniów do konkursów matematycznych
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Uczniowie biorący udział w konkursach to nasza duma! Są zdolni, ale i odważni w konkurowaniu. Podczas zajęć zapoznamy się z metodami przygotowania uczniów do ogólnopolskich konkursów matematycznych, które od lat sprawdzają się zarówno pod kątem ogólnego zainteresowania uczniów matematyką, zwiększenia liczby uczniów startujących w konkursach oraz poprawienia ich średnich wyników. Na przykładzie organizowanych przez Politechnikę Warszawską Powszechnego Internetowego Konkursu dla Szkół Średnich Matematyka, Ligi MiNI Akademii Matematyki oraz Casio Challenge omówimy jak mądrze i skutecznie przygotowywać młodzież do konkursów. Prowadzący omówi najistotniejsze kompetencje uczniów -konkursowiczów, wraz z uczestnikami warsztatu przeanalizuje najczęstsze problemy na różnych etapach konkurencji oraz pokaże charakterystyczne przykłady zadań wraz z najlepszymi rozwiązaniami.

Michał Zwierzyński – pracownik Zakładu Analizy i Teorii Osobliwości Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz laureat 2. miejsca w Złotej Kredzie w kategorii najlepszy prowadzący ćwiczenia/laboratoria/projekty na wydziale MINI.

Rozkład liczby na czynniki pierwsze w praktyce – uczymy stosować NWW i NWD

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Joanna Holewa
Temat: Rozkład liczby na czynniki pierwsze w praktyce – uczymy stosować NWW i NWD
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Rozkład liczb na czynniki pierwsze to jedna z najbardziej praktycznych umiejętności ucznia rozwiązującego matematyczne zadania. Mimo to, w poprzedniej podstawie programowej została zupełnie pominięta. Zapraszamy na wyjątkowe, praktyczne warsztaty przypominające czego i jak uczyć młodzież, by obliczanie potęg, pierwiastków i logarytmów nie stanowiło dla nich problemu.

Joanna Holewa – nauczyciel matematyki, techniki i informatyki z 6 letnim stażem pracy przeprowadzi uczestników przez przykłady oraz wyjaśnienia jak stosować rozkłady NWW i NWD do rozwiązania najbardziej popularnych zadań. Warsztaty są dedykowane nauczycielom każdego etapu edukacyjnego- od szkoły podstawowej aż po średnią.