Trwa rekrutacja do udziału w międzynarodowym konkursie matematycznym "Z matematyką przez świat". Tegoroczny konkurs stanowi już III edycję tego wydarzenia. Konkurs skierowany jest do szkół z Polski (województwo warmińsko-mazurskie), jak i polskich szkół zlokalizowane na Litwie, Ukrainie oraz Białorusi.
Czytaj więcej ->
Strony
▼
środa, 30 marca 2016
poniedziałek, 21 marca 2016
Wielkanoc
Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei i miłości,
wiosennego nastroju i rodzinnych spotkań,
smacznego jajka i mokrego śmigusa dyngusa.
Wesołego "Alleluja"!
pełnych nadziei i miłości,
wiosennego nastroju i rodzinnych spotkań,
smacznego jajka i mokrego śmigusa dyngusa.
Wesołego "Alleluja"!
piątek, 18 marca 2016
eTwinning Contact Seminar, Math and Science
W dniach 14-17 kwietnia 2016 w Warszawie odbędzie się międzynarodowe seminarium kontaktowe skierowane do nauczycieli z kilku krajów europejskich. Celem spotkania jest przede wszystkim znalezienie partnera i założenie projektu. Seminarium jest prowadzone w języku angielskim oraz jest bezpłatne, organizatorzy zapewniają uczestnikom: zakwaterowanie, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.
Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej wydarzenia ->
Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej wydarzenia ->
czwartek, 17 marca 2016
XXI Wojewódzkie Warsztaty Matematyczne pod hasłem "Matematyka OCZKIEM w głowie" w Opolu
Opolski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki zaprasza nauczycieli matematyki i kształcenia zintegrowanego województwa opolskiego na XXI Wojewódzkie Warsztaty Matematyczne pod hasłem "Matematyka OCZKIEM w głowie",które odbędą się w sobotę 9 kwietnia 2016 roku w godzinach 9:00-14:30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr II im. Marii Konopnickiej, Opole ul. Kazimierza Pułaskiego 3.
Przygotowujemy bogatą i możliwie szeroką tematykę zagadnień dla wszystkich poziomów nauczania (od klas I-III aż do szkoły ponadgimnazjalnej). Oprócz warsztatów prowadzonych przez czynnych nauczycieli i wykładowców (w tym również: nauczania zintegrowanego) podczas zajęć zaprezentują się firmy wydawnicze. Więcej przeczytasz na stronie
poniedziałek, 14 marca 2016
Dziś PI DAY
Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day [czyt. pajdej]. Od 1988 roku jest to oficjalne święto w San Francisco, uznane zostało tez (niewiążącą) uchwałą Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina.
Zwyczaj ten przywędrował także do Polski. Zamiast kolejnego zapożyczenia zza oceanu (jak np. Walentynki, które zdominowały słowiańskie święto zakochanych obchodzone w Noc Świętojańską), proponujemy obstawanie przy rodzimej tradycji i obchodzenie święta liczby pi 22 lipca. Dlaczego właśnie wtedy?
Zapraszamy na konkurs dla uczniów i kursy dla nauczycieli
Informacja dla nauczycieli
Kursy e-learningowe dla nauczycieli
organizowane przez SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Warszawskie Centrum GeoGebry oraz Fundację AKCES
piątek, 4 marca 2016
Uratujemy oko Poli
2 stycznia 2016 roku wykryto u dwuletniej Poli Zabierzowskiej raka prawego oka. Siatkówczak złośliwy – stan poważny. Jedyny sposób na uratowanie oka Poli to leczenie w USA! Najlepszy specjalista świata czeka! Musimy tylko zebrać 1,5 mln zł.
Własnie nastąpiła zmiana na subkoncie Poli!! Podajemy, bo tak wielu pyta: 687 224.36 PLN (15.03.2016) (45% z 1,5 mln) !!!!! Wpłacać można tutaj, tu również więcej informacji ->
Własnie nastąpiła zmiana na subkoncie Poli!! Podajemy, bo tak wielu pyta: 687 224.36 PLN (15.03.2016) (45% z 1,5 mln) !!!!! Wpłacać można tutaj, tu również więcej informacji ->
czwartek, 3 marca 2016
Po konferencji #XXVSNM - materiały
Na naszej stronie w zakładce XXV Krajowa Konferencja SNM umieściliśmy materiały z pierwszego dnia konferencji - piątku. Mamy nadzieję, że chętnie Państwo powrócą wspomnieniami do tych chwil właśnie dzięki prezentacjom. Postaramy się sukcesywnie uzupełniać tę stronę o kolejne materiały z #XXVSNM konferencji. Link do materiałów: Po konferencji #XXVSNM - materiały
wtorek, 1 marca 2016
Granty na edukację - ruszyła III edycja Programu mPotęga
Odkąd sześć lat temu matura z matematyki stała się obowiązkowa, zdawalność tego przedmiotu nie przekroczyła 87 proc. Maturzyści najlepiej wypadli w 2010 roku, natomiast najgorzej w roku 2014 – egzaminu nie zdało wówczas 25 proc. osób. Nie najlepiej też poradzili sobie uczniowie w zeszłym roku – matematyki na poziomie podstawowym nie zaliczyło ponad 22% zdających.
Wyniki egzaminów pokazują, że młodzi ludzie niezbyt dobrze radzą sobie z nauką tego przedmiotu. Nasuwa się pytanie, gdzie leży przyczyna takiego stanu rzeczy. Czy problem tkwi w naturalnych predyspozycjach dziecka, które łatwiej przyswaja wiedzę z przedmiotów humanistycznych?