Strony

piątek, 26 września 2014

Regionalna Konferencja Szkoleniowa Oddział Podkarpacki SNM

Program XI Regionalnej Konferencji Nauczycieli Matematyki

Oddział Podkarpacki Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki zaprasza
nauczycieli matematyki wszystkich poziomów nauczania, a także nauczycieli nauczania zintegrowanego do wzięcia udziału w XI Podkarpackich Spotkaniach z Matematyką, czyli w Regionalnej Konferencji Szkoleniowej OP SNM, która odbędzie się 18 października 2014 roku (sobota) w Szkole Podstawowej nr 25 w Rzeszowie.

Czytaj więcej ->
 

Konferencja w Rybniku, Oddział Katowicko-Częstochowski SNM

Zarząd Katowicko-Częstochowski Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki ma przyjemność zawiadomić, że w dniu 25 października 2014 roku organizuje szkoleniową konferencję metodyczną dla nauczycieli matematyki w RODNiIP "WOM" w Rybniku. Hasło konferencji: "Nie boimy się eksperymentować".

niedziela, 14 września 2014

Program ramowy XXIV konferencji SNM (Kościelisko, luty 2015)

Piątek (pierwszy dzień konferencji)
8:00-11:00 Rejestracja uczestników (Ośrodek WDW)
11:00-13:00 Inauguracja, wykład (Ośrodek WDW)
13:00-14:20 Obiad (Ośrodek WDW)
15:00-16:30 Wykłady i warsztaty (Szkoła)
16:45-18:15  Wykłady i warsztaty (Szkoła)
19:30-20:30 Kolacja (Ośrodek WDW)
20:30 Wieczór atrakcji, zajęcia w Pracowni Całodobowej, Origami, ...

Zobacz pełny program
Strona konferencji

sobota, 13 września 2014

XXIV konferencja krajowa - informacja o lokalizacji

Informacje o miejscu konferencji

XXIV Krajowa Konferencja SNM wyniesie nas na wyżyny matematyki. Centrum konferencji znajdować się będzie w centrum Zakopanego w Zespole Szkół Ogólnokształcących, ul. Słoneczna 1. Dyrektor Szkoły, Pan Marek Donatowicz bardzo serdecznie i z wielką chęcią przyjął propozycję zorganizowania konferencji w ZSO w Zakopanem. Honorowego Patronatu naszemu przedsięwzięciu udzielił już Starosta Tatrzański Pan Andrzej Gąsienica- Makowski. W sobotę i w niedzielę obiad będzie wydawany w szkole oraz w sąsiadującym hotelu, jak co roku przewidujemy przerwy na kawę i herbatę.  Noclegi i wyżywienie (oprócz obiadów w sobotę i w niedzielę) zapewni nam Ośrodek WDW w Kościelisku, ul. Nędzy Kubińca 101, który może pomieścić ok. 450 gości. Wszystkie pokoje są dwuosobowe z własnym węzłem sanitarnym. Standard pokoi bardzo dobry. Na wyposażeniu każdego pokoju są ręczniki, lodówka, tv, czajnik bezprzewodowy. Wszystkie pokoje mieszczą się w jednym budynku, w tym samym budynku będziemy jedli posiłki, odbędzie się inauguracja i zakończenie konferencji, bankiet, wieczór atrakcji oraz zostanie zorganizowana Pracownia Całodobowa.

Czytaj całość

wtorek, 9 września 2014

XXIV konferencja krajowa SNM w Kościelisku


Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki serdecznie zaprasza nauczycieli wszystkich typów szkół z całej Polski na kolejną, już XXIV Krajową Konferencję SNM,  która odbędzie się w dniach 13 do 16 lutego 2015 roku w powiecie Tatrzańskim (Zakopane, Kościelisko).

Hasło XXIV KK SNM brzmi: Czas na Matematykę!

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa, zakwaterowania i wyżywienia, będą wkrótce zamieszczone na stronie SNM, na której znajdą Państwo także formularz zgłoszeniowy udziału oraz formularze zgłoszenia wykładów i warsztatów.

 Konferencje SNM, to spotkania, dające szansę wymiany poglądów i wspólnej dyskusji.  Przyczyniają się do wypracowania nowych wzorców kształcenia i wychowania.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w konferencji oraz do współpracy i prezentacji swoich warsztatów autorskich.

poniedziałek, 1 września 2014

Rekrutacja do Konkursu Naukowego E(x)plory 2015


Trwa nabór zgłoszeń do Konkursu Naukowego E(x)plory 2015. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku 14-20 lat o różnorodnych zainteresowaniach naukowych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone stypendiami naukowymi w wysokości 10 000, 6 000 i 3 000 zł oraz możliwością reprezentowania Polski na prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych w USA, Holandii, Belgii i Rumunii.

Jeśli obserwujesz to, co się wokół Ciebie dzieje, jesteś ciekawy świata, często pytasz „jak?” „dlaczego?” i „po co?”, zastanawiasz się jak działa sztuczna inteligencja, szukasz rozwiązań związanych z zanieczyszczeniem środowiska, badasz otaczającą Cię przyrodę albo masz pomysł na niezwykły projekt społeczny, to znaczy, że Konkurs Naukowy E(x)plory jest właśnie dla Ciebie!

Do 24 października 2014 r. swoje pomysły ze wszystkich dziedzin naukowych mogą zgłaszać pasjonaci nauki w wieku od 14 do 20 lat, pojedynczo lub w dwu- i trzyosobowych zespołach wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.explory.pl.

150 wybranych przez ekspertów projektów weźmie udział w regionalnym etapie konkursu podczas Festiwali Naukowych E(x)plory w 5 miastach. Młodzi badacze zaprezentują swoje pomysły przed naukowcami oraz przedstawicielami innowacyjnych firm. Będzie to także okazja do udziału w ciekawych warsztatach i niezwykłych pokazach naukowych oraz poznania rówieśników, którzy, tak jak oni, pasjonują się nauką.

Około 30 najlepszych projektów wybranych przez jury zobaczymy na finale konkursu w marcu 2015. Laureaci zdobędą stypendia naukowe oraz wyróżnienia w postaci udziału w najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży: Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences International w Belgii oraz Infomatrix w Rumunii. Główne nagrody E(x)plory to:
•    I nagroda – stypendium naukowe 10 000 zł
•    II nagroda – stypendium naukowe 6 000 zł
•    III nagroda – stypendium naukowe 3 000 zł

Doceniając pracę nauczycieli i mentorów przygotowujących uczniów do E(x)plory, Fundacja Zaawansowanych Technologii, organizator Konkursu, zdecydowała się także nagrodzić laptopami szkołę oraz opiekuna naukowego największej liczby projektów zakwalifikowanych do regionalnego etapu.
Konkurs organizowany jest przez Fundację Zaawansowanych Technologii w ramach programu E(x)plory. E(x)plory to świat naukowych pasji, przełomowych badań i zaskakujących rozwiązań. To przestrzeń, która łączy pełnych energii młodych ludzi rozpoczynających swoją przygodę z nauką, autorytety naukowe, start-up’y, doświadczone przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, media, polskie szkoły i najlepsze uczelnie, duże miasta i małe miejscowości. E(x)plory wzbudza naukową ciekawość świata u dzieci, młodzieży, dorosłych i szuka nowych talentów, których pasja w przyszłości może zmienić świat. Mecenasem E(x)plory jest Grupa LOTOS. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji na temat Konkursu Naukowego E(x)plory można znaleźć na stronie: www.explory.pl/konkurs-młodych-naukowców .
 Ewentualne pytania prosimy kierować do koordynatorki konkursu, Ewy Dmochowskiej
e-mail: konkurs[at]explory.pl.